2020 24-3A XC Championships

October 26, 2020


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

HS Boys Session 1

Teams

O'All Place Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 372 Colby Kurtz East Bernard 17:47.2 5:44/M    
2 2 328 Marc Mendoza Boling 18:02.5 5:49/M    
3 3 327 Ross Hough Boling 18:22.6 5:56/M    
4 4 323 Adan Alvarez Boling 18:44.9 6:03/M    
5 5 300 Zachary Cortez Wallis Brazos 19:10.8 6:11/M    
6 6 369 Barrett Whitley East Bernard 19:16.2 6:13/M    
7 7 370 Cade Janecek East Bernard 19:51.2 6:24/M    
8 8 375 Chris Kopecky East Bernard 19:57.1 6:26/M    
9 9 326 Kaden Hanson Boling 20:02.4 6:28/M    
10 10 329 Jordan Todd Boling 20:10.3 6:30/M    
11 11 324 Abraham Garcia Boling 20:16.6 6:32/M    
12 (< 5) 315 Kenneth Sumlin Hitchcock 20:22.9 6:34/M    
13 (< 5) 313 A'Aderius Blanks Hitchcock 20:53.5 6:44/M    
14 (< 5) 354 Alex Munos Hempstead 20:55.7 6:45/M    
15 12 301 Alfredo Ochoa Wallis Brazos 21:04.0 6:48/M    
16 13 305 Rees Snedaker Wallis Brazos 21:24.4 6:54/M    
17 14 295 Brayden Hanzelka Wallis Brazos 21:39.9 6:59/M    
18 15 325 Garrett Gavranovic Boling 21:51.4 7:03/M    
19 16 373 Kaleb Rivera East Bernard 22:13.3 7:10/M    
20 17 386 Spencer Thornburg Danbury 22:20.3 7:12/M    
21 18 303 Joshua Martinez Wallis Brazos 22:23.2 7:13/M    
22 19 392 Jonathan Willy Van Vleck 22:28.7 7:15/M    
23 20 304 Wesley Holub Wallis Brazos 22:41.2 7:19/M    
24 (< 5) 356 Benigno Anaya Hempstead 22:52.2 7:23/M    
25 21 389 Jacob Spillars Danbury 23:06.2 7:27/M    
26 22 383 Buddy Holeovsky Danbury 23:11.8 7:29/M    
27 23 391 Hayden Pena Van Vleck 23:24.3 7:33/M    
28 24 385 Seth Lebouef Danbury 23:33.9 7:36/M    
29 25 388 Ben Peavy Danbury 24:04.3 7:46/M    
30 26 371 Lance Heimann East Bernard 24:46.5 8:00/M    
31 27 393 Andrew Trevino Van Vleck 25:44.3 8:18/M    
32 28 395 Marcel Martinez Van Vleck 25:52.8 8:21/M    
33 (< 5) 314 Jayce Snyder Hitchcock 26:20.5 8:30/M    
34 29 387 Adan Lewis Danbury 26:43.6 8:37/M    
35 (< 5) 357 Daniel Wong Hempstead 26:48.9 8:39/M    
36 30 394 Rashawn Johnson Van Vleck 27:11.9 8:46/M    
37 (< 5) 358 Abdel Saucedo Hempstead 27:19.5 8:49/M    
38 (< 5) 316 Kevin Venible Hitchcock 27:29.0 8:52/M    
39 31 384 Issac Suarez Danbury 31:50.5 10:16/M    

Team Scores - Boys

HS Boys Session 1

Teams

  Top 5 ---- Finishers ----  
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*    
1 Boling 28 2 3 4 9 10 11 15    
Top 5 Times: 1:35:23.0  
2 East Bernard 38 1 6 7 8 16 26    
Top 5 Times: 1:39:05.2  
3 Wallis Brazos 62 5 12 13 14 18 20    
Top 5 Times: 1:45:42.5  
4 Danbury 109 17 21 22 24 25 29 31    
Top 5 Times: 1:56:16.6  
5 Van Vleck 127 19 23 27 28 30    
Top 5 Times: 2:04:42.2