2018 HJPC XC Championships

October 19, 2018


Results By Run Houston Timing Run Houston Timing

Table of Contents

Finish List - Girls - 6th Grade Girls - HS
Finish List - Girls - Middle School Girls - HS
Team Detail - Girls - 6th Grade Girls - HS
Team Detail - Girls - Middle School Girls - HS
Finish List - Boys - 6th Grade Boys - HS
Finish List - Boys - Middle School Boys - HS
Team Detail - Boys - 6th Grade Boys - HS
Team Detail - Boys - Middle School Boys - HS
Top

Overall Finish List - Boys

6th Grade Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Age

 

1

1

534

Evan Fry AOS

11:52.27

5:56/M

6

 

2

2

547

Jay Woodhouse AOS

12:10.29

6:05/M

6

 

3

3

831

Carter Fridge Presbyterian

12:27.11

6:14/M

6

 

4

4

544

Gabriel Sahely AOS

12:51.21

6:26/M

6

 

5

5

829

Andrew Choi Presbyterian

12:58.37

6:29/M

6

 

6

6

542

Fairfax Randall AOS

13:01.25

6:31/M

6

 

7

7

940

Maxwell Martin St. Johns

13:02.31

6:31/M

6

 

8

8

868

Marshall Dunahoe River OaksBaptist

13:09.54

6:35/M

6

 

9

9

939

Asa Marsh St. Johns

13:19.38

6:40/M

6

 

10

10

992

Thomas Whaley The Village

13:21.35

6:41/M

6

 

11

11

532

Jack Bowling AOS

13:28.08

6:44/M

6

 

12

12

830

Harris Cozart Presbyterian

13:34.70

6:47/M

6

 

13

13

934

Francesc Baizan St. Johns

13:41.21

6:51/M

6

 

14

14

935

Henry Chiao St. Johns

13:56.57

6:58/M

6

 

15

15

945

Mark Vann St. Johns

13:57.42

6:59/M

6

 

16

16

941

Caiman Moreno-Earle St. Johns

14:01.35

7:01/M

6

 

17

17

838

Tate Organ Presbyterian

14:16.20

7:08/M

6

 

18

18

987

Caleb Anstee The Village

14:18.97

7:09/M

6

 

19

19

538

Ethan Johnson AOS

14:31.30

7:16/M

6

 

20

20

875

Mac Riser River OaksBaptist

14:40.26

7:20/M

6

 

21

21

936

Mark Doan St. Johns

14:44.36

7:22/M

6

 

22

22

871

Hardy Johnston River OaksBaptist

14:46.46

7:23/M

6

 

23

23

533

Landon Doughty AOS

14:51.89

7:26/M

6

 

24

24

835

Nate Lawless Presbyterian

14:52.92

7:26/M

6

 

25

(> 7)

531

Ashton Bell AOS

14:55.41

7:28/M

6

 

26

(> 7)

546

Ares Siappas AOS

14:58.74

7:29/M

6

 

27

25

867

Bennett Cooper River OaksBaptist

15:00.47

7:30/M

6

 

28

(> 7)

537

Christopher Hunt AOS

15:01.83

7:31/M

6

 

29

26

870

Rob Hamner River OaksBaptist

15:03.14

7:32/M

6

 

30

27

840

Roby Ripley Presbyterian

15:05.65

7:33/M

6

 

31

28

874

Cody Ray River OaksBaptist

15:15.68

7:38/M

6

 

32

(> 7)

944

Armaan Talabi St. Johns

15:19.16

7:40/M

6

 

33

(> 7)

539

Philip Khalil AOS

15:21.52

7:41/M

6

 

34

29

991

Louis Tjalma The Village

15:29.58

7:45/M

6

 

35

(> 7)

548

Jackson Wright AOS

15:33.42

7:47/M

6

 

36

30

837

Sohan Nidamarthy Presbyterian

15:40.89

7:50/M

6

 

37

31

988

Christopher Kimmel The Village

15:42.90

7:51/M

6

 

38

(> 7)

536

Alfie Harper AOS

15:53.19

7:57/M

6

 

39

(> 7)

937

Evan Gregory St. Johns

15:54.00

7:57/M

6

 

40

(> 7)

541

Luke Oliver AOS

16:07.88

8:04/M

6

 

41

32

877

Luca Vallone River OaksBaptist

16:10.98

8:05/M

6

 

42

(> 7)

878

Hayden Wetmore River OaksBaptist

16:11.97

8:06/M

6

 

43

(> 7)

540

Grady McMillin AOS

16:22.87

8:11/M

6

 

44

(> 7)

873

Riley Pratka River OaksBaptist

16:30.61

8:15/M

6

 

45

(> 7)

832

Max Harris Presbyterian

16:47.18

8:24/M

6

 

46

(> 7)

872

Aiden Murphy River OaksBaptist

16:48.13

8:24/M

6

 

47

(> 7)

826

Zayd Ahmad Presbyterian

17:12.85

8:36/M

6

 

48

33

989

Rahman Ovezov The Village

17:14.72

8:37/M

6

 

49

(> 7)

836

Rohan Nidamarthy Presbyterian

17:23.43

8:42/M

6

 

50

(> 7)

869

Daniel Fanning River OaksBaptist

17:25.39

8:43/M

6

 

51

(> 7)

942

William Sassser St. Johns

17:26.32

8:43/M

6

 

52

(> 7)

943

Phillip Sitton St. Johns

18:15.35

9:08/M

6

 

53

(> 7)

545

David Schaefer AOS

18:22.20

9:11/M

6

 

54

(> 7)

938

Yossi Lipets St. Johns

18:26.42

9:13/M

6

 

55

(> 7)

543

John William Ray AOS

21:05.89

10:33/M

6

 

56

(> 7)

866

Carter Burke River OaksBaptist

21:53.31

10:57/M

6

 

 
Top

Overall Finish List - Boys

 

Middle School Boys

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Age

 

1

1

550

Wilson Bailey AOS

11:28.70

5:44/M

8

 

2

2

851

Harrison Wallace Presbyterian

11:50.44

5:55/M

8

 

3

3

45

Grey mendenhall John Cooper

11:54.00

5:57/M

7

 

4

4

576

Sebastian Vilamil AOS

12:05.36

6:03/M

8

 

5

5

551

Daniel Benz AOS

12:07.50

6:04/M

7

 

6

6

53

Nathan Seameans John Cooper

12:08.87

6:04/M

8

 

7

7

999

Rohan Takkar The Village

12:09.19

6:05/M

7

 

8

8

880

James Carter River OaksBaptist

12:10.32

6:05/M

8

 

9

9

949

Nicolas Aviles St. Johns

12:11.46

6:06/M

7

 

10

10

806

Alexander Farahbod Kinkaid

12:11.79

6:06/M

8

 

11

11

974

Danny Wasserman St. Johns

12:14.83

6:07/M

7

 

12

12

995

Kristoffer Kuvaas The Village

12:23.27

6:12/M

8

 

13

13

47

Ryan Taylor John Cooper

12:24.82

6:12/M

7

 

14

14

575

William Tully AOS

12:25.43

6:13/M

7

 

15

15

569

Charlie Sole AOS

12:25.75

6:13/M

8

 

16

16

574

Cooper Tully AOS

12:26.06

6:13/M

7

 

17

17

46

William Warwick John Cooper

12:29.41

6:15/M

7

 

18

18

848

Onezieme Mouton Presbyterian

12:31.72

6:16/M

8

 

19

19

899

Alek Moya Second Baptist

12:32.15

6:16/M

8

 

20

20

879

Jeremiah Broughton River OaksBaptist

12:32.89

6:16/M

8

 

21

21

549

Konnor Allen AOS

12:34.15

6:17/M

8

 

22

22

901

Jimmy Smith Second Baptist

12:36.17

6:18/M

8

 

23

23

55

Sebastin Hess John Cooper

12:39.52

6:20/M

8

 

24

24

51

Andrew Burchfiel John Cooper

12:40.41

6:20/M

8

 

25

25

57

Kase Melodick John Cooper

12:41.70

6:21/M

8

 

26

26

964

Warren Kozak St. Johns

12:42.01

6:21/M

8

 

27

27

972

Jacob Stanietzky St. Johns

12:43.88

6:22/M

8

 

28

(> 7)

568

Liam Smith AOS

12:45.41

6:23/M

8

 

29

28

966

Oliver Lin St. Johns

12:45.76

6:23/M

8

 

30

(> 7)

567

Kieran Smith AOS

12:51.24

6:26/M

8

 

31

(> 7)

565

Alex Psifidis AOS

12:56.48

6:28/M

8

 

32

(> 7)

50

Zach hashmi John Cooper

13:08.79

6:34/M

8

 

33

(> 7)

52

kaden Schwortner John Cooper

13:10.89

6:35/M

7

 

34

(> 7)

58

Danny Capsimalis John Cooper

13:11.22

6:36/M

8

 

35

29

960

Sam Humphries St. Johns

13:11.75

6:36/M

7

 

36

30

1000

Matthew Ward The Village

13:12.61

6:36/M

8

 

37

(< 5)

593

Jack Henning First Baptist Academy

13:14.03

6:37/M

7

 

38

31

815

Talan Tellepsen Kinkaid

13:19.27

6:40/M

7

 

39

32

894

Ben Barrett Second Baptist

13:21.08

6:41/M

7

 

40

33

885

Michael Nguyen River OaksBaptist

13:23.83

6:42/M

7

 

41

34

953

George Donnelly St. Johns

13:24.04

6:42/M

8

 

42

(> 7)

554

Stavros Cotsoradis AOS

13:27.49

6:44/M

8

 

43

(> 7)

961

Charlie Johnston St. Johns

13:29.92

6:45/M

8

 

44

(> 7)

56

Jacob Hearnsberger John Cooper

13:37.05

6:49/M

8

 

45

(> 7)

948

Kofi Apasu St. Johns

13:42.36

6:51/M

7

 

46

(> 7)

48

Diego Osio-Llerenas John Cooper

13:42.58

6:51/M

7

 

47

35

897

Samuel Konuma Second Baptist

13:48.03

6:54/M

7

 

48

36

889

Owen Zeng River OaksBaptist

13:50.65

6:55/M

8

 

49

37

843

Christian Fridge Presbyterian

13:51.44

6:56/M

8

 

50

(> 7)

959

Nickolas Hensel St. Johns

13:53.08

6:57/M

7

 

51

(> 7)

60

Patrick Wing John Cooper

13:53.67

6:57/M

7

 

52

(> 7)

968

Alexander Miao St. Johns

13:56.21

6:58/M

7

 

53

38

912

Cameron Ederle St. Francis Episcopal

13:56.57

6:58/M

8

 

54

(> 7)

63

johathan Wheeler John Cooper

13:57.30

6:59/M

7

 

55

(> 7)

562

Alex Metry AOS

14:01.48

7:01/M

8

 

56

(> 7)

59

Knife Lam John Cooper

14:01.76

7:01/M

8

 

57

39

886

Grant Petersen River OaksBaptist

14:02.20

7:01/M

7

 

58

(> 7)

49

Zach Visser John Cooper

14:02.60

7:01/M

7

 

59

40

896

Isaac Konuma Second Baptist

14:02.98

7:01/M

7

 

60

41

882

Charles Donnell River OaksBaptist

14:03.45

7:02/M

7

 

61

(> 7)

62

Ben Knight John Cooper

14:04.45

7:02/M

7

 

62

(> 7)

566

Daniel Rosenstrauch AOS

14:08.63

7:04/M

7

 

63

42

849

Conor Shanley Presbyterian

14:08.88

7:04/M

8

 

64

43

921

Matthew Thibault St. Francis Episcopal

14:09.78

7:05/M

8

 

65

44

911

Wesley Brown St. Francis Episcopal

14:10.81

7:05/M

8

 

66

(> 7)

947

Matias Adrogue St. Johns

14:11.09

7:06/M

7

 

67

45

919

Luke Romere St. Francis Episcopal

14:14.02

7:07/M

8

 

68

(> 7)

563

Logan Phillips AOS

14:14.27

7:07/M

7

 

69

46

808

Cole Hartung Kinkaid

14:15.61

7:08/M

7

 

70

47

853

Evan Wray Presbyterian

14:21.11

7:11/M

8

 

71

(> 7)

962

Matthew Johnston St. Johns

14:27.62

7:14/M

8

 

72

(< 5)

595

Noah Takahata First Baptist Academy

14:27.94

7:14/M

7

 

73

48

850

Elliot Smythe Presbyterian

14:30.66

7:15/M

7

 

74

49

804

Andres Bustos Kinkaid

14:32.00

7:16/M

8

 

75

50

881

Alden Davenport River OaksBaptist

14:38.19

7:19/M

7

 

76

(> 7)

951

Conner Batsell St. Johns

14:41.68

7:21/M

7

 

77

(> 7)

559

Owen Leung AOS

14:42.20

7:21/M

7

 

78

(> 7)

958

Mark Helwig St. Johns

14:47.74

7:24/M

7

 

79

51

817

Henry Wizel Kinkaid

14:54.67

7:27/M

7

 

80

52

913

Stanley Fowler St. Francis Episcopal

15:02.98

7:31/M

8

 

81

(> 7)

570

William Stovall AOS

15:04.17

7:32/M

7

 

82

(> 7)

560

Constantine Mathews AOS

15:08.63

7:34/M

7

 

83

(> 7)

969

Adam Nichamoff St. Johns

15:09.28

7:35/M

8

 

84

53

916

Teddy Lakoski St. Francis Episcopal

15:10.16

7:35/M

8

 

85

(> 7)

888

Nelson Wong River OaksBaptist

15:18.80

7:39/M

7

 

86

(> 7)

956

Jonah Goodwine St. Johns

15:24.46

7:42/M

8

 

87

54

900

Evan Proctor Second Baptist

15:43.09

7:52/M

8

 

88

(> 7)

61

Carlos Caldron John Cooper

15:48.43

7:54/M

7

 

89

(> 7)

577

Aavik Wadivkar AOS

15:50.15

7:55/M

8

 

90

(> 7)

553

Jackson Conner AOS

15:51.93

7:56/M

7

 

91

(> 7)

578

Robbie Wise AOS

15:52.21

7:56/M

7

 

92

55

996

Marcel Pfister The Village

15:52.42

7:56/M

8

 

93

(> 7)

967

Michael Mann St. Johns

15:58.33

7:59/M

7

 

94

(> 7)

572

Luke Sullo AOS

16:05.35

8:03/M

8

 

95

(> 7)

557

Bond Hassen AOS

16:07.17

8:04/M

8

 

96

56

895

Graham Harder Second Baptist

16:20.82

8:10/M

7

 

97

(> 7)

965

James Li St. Johns

16:34.18

8:17/M

8

 

98

(> 7)

946

Drew Adams St. Johns

16:34.80

8:17/M

8

 

99

(> 7)

902

Jack Stahl Second Baptist

16:37.57

8:19/M

8

 

100

57

811

Jack Lemon Kinkaid

16:37.88

8:19/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Age

 

101

(> 7)

973

Nathanial Vits St. Johns

16:52.15

8:26/M

7

 

102

(> 7)

54

Evan Schortzman John Cooper

16:55.63

8:28/M

7

 

103

(> 7)

573

Reed Terrill AOS

17:14.42

8:37/M

8

 

104

(> 7)

555

David Fry AOS

17:17.73

8:39/M

8

 

105

58

847

Matthew Kallmeyer Presbyterian

17:30.08

8:45/M

8

 

106

(> 7)

552

Remy Brejon AOS

17:30.99

8:45/M

7

 

107

59

997

Ziyad Rahman The Village

17:32.29

8:46/M

8

 

108

60

993

Andres Bhattacharya The Village

17:52.88

8:56/M

7

 

109

61

805

Tim Elkins Kinkaid

17:57.08

8:59/M

8

 

110

(> 7)

807

Luke Forney Kinkaid

18:01.88

9:01/M

7

 

111

(> 7)

813

Pierce Markowitz Kinkaid

18:03.96

9:02/M

7

 

112

(> 7)

810

Wills Leighton Kinkaid

18:09.03

9:05/M

7

 

113

(> 7)

884

Simon Marquez River OaksBaptist

19:09.42

9:35/M

7

 

114

(> 7)

802

Sid Agrawala Kinkaid

19:10.95

9:35/M

7

 

115

(< 5)

594

Blu Hunt First Baptist Academy

19:13.80

9:37/M

7

 

116

(> 7)

803

Adam Behr Kinkaid

19:19.50

9:40/M

8

 

117

(> 7)

957

Collin Gregory St. Johns

20:09.36

10:05/M

7

 

118

(> 7)

950

Shreyes Balachandran St. Johns

20:15.08

10:08/M

7

 

119

62

914

John Gibson St. Francis Episcopal

24:11.14

12:06/M

8

 

120

(> 7)

920

Dwight Solano St. Francis Episcopal

8

 

121

(> 7)

898

Sebastian Marquez Second Baptist

8

 

Top

Final Team Results - Boys

6th Grade Boys

Team - AOS Finish Position - 1
Team Score (places): 24 Team Score (times): 1:03:23.10 Ave Time:12:40.62
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

534

Evan Fry

6

1

1

11:52.27

11:52.27

0:00.00

2

547

Jay Woodhouse

6

2

3

12:10.29

24:02.56

0:18.02

3

544

Gabriel Sahely

6

4

7

12:51.21

36:53.77

0:58.94

4

542

Fairfax Randall

6

6

13

13:01.25

49:55.02

1:08.98

5

532

Jack Bowling

6

11

24

13:28.08

1:03:23.10

1:35.81

6

538

Ethan Johnson

6

(19)

(43)

14:31.30

1:17:54.40

2:39.03

7

533

Landon Doughty

6

(23)

(66)

14:51.89

1:32:46.29

2:59.62

8

531

Ashton Bell

6

More Than 7

 

14:55.41

1:47:41.70

3:03.14

9

546

Ares Siappas

6

More Than 7

 

14:58.74

2:02:40.44

3:06.47

10

537

Christopher Hunt

6

More Than 7

 

15:01.83

2:17:42.27

3:09.56

11

539

Philip Khalil

6

More Than 7

 

15:21.52

2:33:03.79

3:29.25

12

548

Jackson Wright

6

More Than 7

 

15:33.42

2:48:37.21

3:41.15

13

536

Alfie Harper

6

More Than 7

 

15:53.19

3:04:30.40

4:00.92

14

541

Luke Oliver

6

More Than 7

 

16:07.88

3:20:38.28

4:15.61

15

540

Grady McMillin

6

More Than 7

 

16:22.87

3:37:01.15

4:30.60

16

545

David Schaefer

6

More Than 7

 

18:22.20

3:55:23.35

6:29.93

17

543

John William Ray

6

More Than 7

 

21:05.89

4:16:29.24

9:13.62

 
Team - St. Johns Finish Position - 2
Team Score (places): 58 Team Score (times): 1:07:56.89 Ave Time:13:35.38
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

940

Maxwell Martin

6

7

7

13:02.31

13:02.31

0:00.00

2

939

Asa Marsh

6

9

16

13:19.38

26:21.69

0:17.07

3

934

Francesc Baizan

6

13

29

13:41.21

40:02.90

0:38.90

4

935

Henry Chiao

6

14

43

13:56.57

53:59.47

0:54.26

5

945

Mark Vann

6

15

58

13:57.42

1:07:56.89

0:55.11

6

941

Caiman Moreno-Earle

6

(16)

(74)

14:01.35

1:21:58.24

0:59.04

7

936

Mark Doan

6

(21)

(95)

14:44.36

1:36:42.60

1:42.05

8

944

Armaan Talabi

6

More Than 7

 

15:19.16

1:52:01.76

2:16.85

9

937

Evan Gregory

6

More Than 7

 

15:54.00

2:07:55.76

2:51.69

10

942

William Sassser

6

More Than 7

 

17:26.32

2:25:22.08

4:24.01

11

943

Phillip Sitton

6

More Than 7

 

18:15.35

2:43:37.43

5:13.04

12

938

Yossi Lipets

6

More Than 7

 

18:26.42

3:02:03.85

5:24.11

 
Team - Presbyterian Finish Position - 3
Team Score (places): 61 Team Score (times): 1:08:09.30 Ave Time:13:37.86
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

831

Carter Fridge

6

3

3

12:27.11

12:27.11

0:00.00

2

829

Andrew Choi

6

5

8

12:58.37

25:25.48

0:31.26

3

830

Harris Cozart

6

12

20

13:34.70

39:00.18

1:07.59

4

838

Tate Organ

6

17

37

14:16.20

53:16.38

1:49.09

5

835

Nate Lawless

6

24

61

14:52.92

1:08:09.30

2:25.81

6

840

Roby Ripley

6

(27)

(88)

15:05.65

1:23:14.95

2:38.54

7

837

Sohan Nidamarthy

6

(30)

(118)

15:40.89

1:38:55.84

3:13.78

8

832

Max Harris

6

More Than 7

 

16:47.18

1:55:43.02

4:20.07

9

826

Zayd Ahmad

6

More Than 7

 

17:12.85

2:12:55.87

4:45.74

10

836

Rohan Nidamarthy

6

More Than 7

 

17:23.43

2:30:19.30

4:56.32

 
Team - River OaksBaptist Finish Position - 4
Team Score (places): 101 Team Score (times): 1:12:39.87 Ave Time:14:31.97
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

868

Marshall Dunahoe

6

8

8

13:09.54

13:09.54

0:00.00

2

875

Mac Riser

6

20

28

14:40.26

27:49.80

1:30.72

3

871

Hardy Johnston

6

22

50

14:46.46

42:36.26

1:36.92

4

867

Bennett Cooper

6

25

75

15:00.47

57:36.73

1:50.93

5

870

Rob Hamner

6

26

101

15:03.14

1:12:39.87

1:53.60

6

874

Cody Ray

6

(28)

(129)

15:15.68

1:27:55.55

2:06.14

7

877

Luca Vallone

6

(32)

(161)

16:10.98

1:44:06.53

3:01.44

8

878

Hayden Wetmore

6

More Than 7

 

16:11.97

2:00:18.50

3:02.43

9

873

Riley Pratka

6

More Than 7

 

16:30.61

2:16:49.11

3:21.07

10

872

Aiden Murphy

6

More Than 7

 

16:48.13

2:33:37.24

3:38.59

11

869

Daniel Fanning

6

More Than 7

 

17:25.39

2:51:02.63

4:15.85

12

866

Carter Burke

6

More Than 7

 

21:53.31

3:12:55.94

8:43.77

 
Team - The Village Finish Position - 5
Team Score (places): 121 Team Score (times): 1:16:07.52 Ave Time:15:13.50
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

992

Thomas Whaley

6

10

10

13:21.35

13:21.35

0:00.00

2

987

Caleb Anstee

6

18

28

14:18.97

27:40.32

0:57.62

3

991

Louis Tjalma

6

29

57

15:29.58

43:09.90

2:08.23

4

988

Christopher Kimmel

6

31

88

15:42.90

58:52.80

2:21.55

5

989

Rahman Ovezov

6

33

121

17:14.72

1:16:07.52

3:53.37

Top
 

Final Team Results - Boys

 

Middle School Boys

 
 
Team - AOS Finish Position - 1
Team Score (places): 39 Team Score (times): 1:00:32.74 Ave Time:12:06.55
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

550

Wilson Bailey

8

1

1

11:28.70

11:28.70

0:00.00

2

576

Sebastian Vilamil

8

4

5

12:05.36

23:34.06

0:36.66

3

551

Daniel Benz

7

5

10

12:07.50

35:41.56

0:38.80

4

575

William Tully

7

14

24

12:25.43

48:06.99

0:56.73

5

569

Charlie Sole

8

15

39

12:25.75

1:00:32.74

0:57.05

6

574

Cooper Tully

7

(16)

(55)

12:26.06

1:12:58.80

0:57.36

7

549

Konnor Allen

8

(21)

(76)

12:34.15

1:25:32.95

1:05.45

8

568

Liam Smith

8

More Than 7

 

12:45.41

1:38:18.36

1:16.71

9

567

Kieran Smith

8

More Than 7

 

12:51.24

1:51:09.60

1:22.54

10

565

Alex Psifidis

8

More Than 7

 

12:56.48

2:04:06.08

1:27.78

11

554

Stavros Cotsoradis

8

More Than 7

 

13:27.49

2:17:33.57

1:58.79

12

562

Alex Metry

8

More Than 7

 

14:01.48

2:31:35.05

2:32.78

13

566

Daniel Rosenstrauch

7

More Than 7

 

14:08.63

2:45:43.68

2:39.93

14

563

Logan Phillips

7

More Than 7

 

14:14.27

2:59:57.95

2:45.57

15

559

Owen Leung

7

More Than 7

 

14:42.20

3:14:40.15

3:13.50

16

570

William Stovall

7

More Than 7

 

15:04.17

3:29:44.32

3:35.47

17

560

Constantine Mathews

7

More Than 7

 

15:08.63

3:44:52.95

3:39.93

18

577

Aavik Wadivkar

8

More Than 7

 

15:50.15

4:00:43.10

4:21.45

19

553

Jackson Conner

7

More Than 7

 

15:51.93

4:16:35.03

4:23.23

20

578

Robbie Wise

7

More Than 7

 

15:52.21

4:32:27.24

4:23.51

21

572

Luke Sullo

8

More Than 7

 

16:05.35

4:48:32.59

4:36.65

22

557

Bond Hassen

8

More Than 7

 

16:07.17

5:04:39.76

4:38.47

23

573

Reed Terrill

8

More Than 7

 

17:14.42

5:21:54.18

5:45.72

24

555

David Fry

8

More Than 7

 

17:17.73

5:39:11.91

5:49.03

25

552

Remy Brejon

7

More Than 7

 

17:30.99

5:56:42.90

6:02.29

 
Team - John Cooper Finish Position - 2
Team Score (places): 62 Team Score (times): 1:01:36.62 Ave Time:12:19.32
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

45

Grey mendenhall

7

3

3

11:54.00

11:54.00

0:00.00

2

53

Nathan Seameans

8

6

9

12:08.87

24:02.87

0:14.87

3

47

Ryan Taylor

7

13

22

12:24.82

36:27.69

0:30.82

4

46

William Warwick

7

17

39

12:29.41

48:57.10

0:35.41

5

55

Sebastin Hess

8

23

62

12:39.52

1:01:36.62

0:45.52

6

51

Andrew Burchfiel

8

(24)

(86)

12:40.41

1:14:17.03

0:46.41

7

57

Kase Melodick

8

(25)

(111)

12:41.70

1:26:58.73

0:47.70

8

50

Zach hashmi

8

More Than 7

 

13:08.79

1:40:07.52

1:14.79

9

52

kaden Schwortner

7

More Than 7

 

13:10.89

1:53:18.41

1:16.89

10

58

Danny Capsimalis

8

More Than 7

 

13:11.22

2:06:29.63

1:17.22

11

56

Jacob Hearnsberger

8

More Than 7

 

13:37.05

2:20:06.68

1:43.05

12

48

Diego Osio-Llerenas

7

More Than 7

 

13:42.58

2:33:49.26

1:48.58

13

60

Patrick Wing

7

More Than 7

 

13:53.67

2:47:42.93

1:59.67

14

63

johathan Wheeler

7

More Than 7

 

13:57.30

3:01:40.23

2:03.30

15

59

Knife Lam

8

More Than 7

 

14:01.76

3:15:41.99

2:07.76

16

49

Zach Visser

7

More Than 7

 

14:02.60

3:29:44.59

2:08.60

17

62

Ben Knight

7

More Than 7

 

14:04.45

3:43:49.04

2:10.45

18

61

Carlos Caldron

7

More Than 7

 

15:48.43

3:59:37.47

3:54.43

19

54

Evan Schortzman

7

More Than 7

 

16:55.63

4:16:33.10

5:01.63

 
Team - St. Johns Finish Position - 3
Team Score (places): 101 Team Score (times): 1:02:37.94 Ave Time:12:31.59
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

949

Nicolas Aviles

7

9

9

12:11.46

12:11.46

0:00.00

2

974

Danny Wasserman

7

11

20

12:14.83

24:26.29

0:03.37

3

964

Warren Kozak

8

26

46

12:42.01

37:08.30

0:30.55

4

972

Jacob Stanietzky

8

27

73

12:43.88

49:52.18

0:32.42

5

966

Oliver Lin

8

28

101

12:45.76

1:02:37.94

0:34.30

6

960

Sam Humphries

7

(29)

(130)

13:11.75

1:15:49.69

1:00.29

7

953

George Donnelly

8

(34)

(164)

13:24.04

1:29:13.73

1:12.58

8

961

Charlie Johnston

8

More Than 7

 

13:29.92

1:42:43.65

1:18.46

9

948

Kofi Apasu

7

More Than 7

 

13:42.36

1:56:26.01

1:30.90

10

959

Nickolas Hensel

7

More Than 7

 

13:53.08

2:10:19.09

1:41.62

11

968

Alexander Miao

7

More Than 7

 

13:56.21

2:24:15.30

1:44.75

12

947

Matias Adrogue

7

More Than 7

 

14:11.09

2:38:26.39

1:59.63

13

962

Matthew Johnston

8

More Than 7

 

14:27.62

2:52:54.01

2:16.16

14

951

Conner Batsell

7

More Than 7

 

14:41.68

3:07:35.69

2:30.22

15

958

Mark Helwig

7

More Than 7

 

14:47.74

3:22:23.43

2:36.28

16

969

Adam Nichamoff

8

More Than 7

 

15:09.28

3:37:32.71

2:57.82

17

956

Jonah Goodwine

8

More Than 7

 

15:24.46

3:52:57.17

3:13.00

18

967

Michael Mann

7

More Than 7

 

15:58.33

4:08:55.50

3:46.87

19

965

James Li

8

More Than 7

 

16:34.18

4:25:29.68

4:22.72

20

946

Drew Adams

8

More Than 7

 

16:34.80

4:42:04.48

4:23.34

21

973

Nathanial Vits

7

More Than 7

 

16:52.15

4:58:56.63

4:40.69

22

957

Collin Gregory

7

More Than 7

 

20:09.36

5:19:05.99

7:57.90

23

950

Shreyes Balachandran

7

More Than 7

 

20:15.08

5:39:21.07

8:03.62

 
Team - River OaksBaptist Finish Position - 4
Team Score (places): 136 Team Score (times): 1:05:59.89 Ave Time:13:11.98
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

880

James Carter

8

8

8

12:10.32

12:10.32

0:00.00

2

879

Jeremiah Broughton

8

20

28

12:32.89

24:43.21

0:22.57

3

885

Michael Nguyen

7

33

61

13:23.83

38:07.04

1:13.51

4

889

Owen Zeng

8

36

97

13:50.65

51:57.69

1:40.33

5

886

Grant Petersen

7

39

136

14:02.20

1:05:59.89

1:51.88

6

882

Charles Donnell

7

(41)

(177)

14:03.45

1:20:03.34

1:53.13

7

881

Alden Davenport

7

(50)

(227)

14:38.19

1:34:41.53

2:27.87

8

888

Nelson Wong

7

More Than 7

 

15:18.80

1:50:00.33

3:08.48

9

884

Simon Marquez

7

More Than 7

 

19:09.42

2:09:09.75

6:59.10

 
Team - Presbyterian Finish Position - 5
Team Score (places): 146 Team Score (times): 1:06:43.59 Ave Time:13:20.72
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

851

Harrison Wallace

8

2

2

11:50.44

11:50.44

0:00.00

2

848

Onezieme Mouton

8

18

20

12:31.72

24:22.16

0:41.28

3

843

Christian Fridge

8

37

57

13:51.44

38:13.60

2:01.00

4

849

Conor Shanley

8

42

99

14:08.88

52:22.48

2:18.44

5

853

Evan Wray

8

47

146

14:21.11

1:06:43.59

2:30.67

6

850

Elliot Smythe

7

(48)

(194)

14:30.66

1:21:14.25

2:40.22

7

847

Matthew Kallmeyer

8

(58)

(252)

17:30.08

1:38:44.33

5:39.64

 
Team - Second Baptist Finish Position - 6
Team Score (places): 148 Team Score (times): 1:06:20.41 Ave Time:13:16.08
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

899

Alek Moya

8

19

19

12:32.15

12:32.15

0:00.00

2

901

Jimmy Smith

8

22

41

12:36.17

25:08.32

0:04.02

3

894

Ben Barrett

7

32

73

13:21.08

38:29.40

0:48.93

4

897

Samuel Konuma

7

35

108

13:48.03

52:17.43

1:15.88

5

896

Isaac Konuma

7

40

148

14:02.98

1:06:20.41

1:30.83

6

900

Evan Proctor

8

(54)

(202)

15:43.09

1:22:03.50

3:10.94

7

895

Graham Harder

7

(56)

(258)

16:20.82

1:38:24.32

3:48.67

8

902

Jack Stahl

8

More Than 7

 

16:37.57

1:55:01.89

4:05.42

9

898

Sebastian Marquez

8

More Than 7

 

101:55:01.88

99:47:27.84

 
Team - The Village Finish Position - 7
Team Score (places): 163 Team Score (times): 1:11:09.78 Ave Time:14:13.96
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

999

Rohan Takkar

7

7

7

12:09.19

12:09.19

0:00.00

2

995

Kristoffer Kuvaas

8

12

19

12:23.27

24:32.46

0:14.08

3

1000

Matthew Ward

8

30

49

13:12.61

37:45.07

1:03.42

4

996

Marcel Pfister

8

55

104

15:52.42

53:37.49

3:43.23

5

997

Ziyad Rahman

8

59

163

17:32.29

1:11:09.78

5:23.10

6

993

Andres Bhattacharya

7

(60)

(223)

17:52.88

1:29:02.66

5:43.69

 
Team - Kinkaid Finish Position - 8
Team Score (places): 187 Team Score (times): 1:09:13.34 Ave Time:13:50.67
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

806

Alexander Farahbod

8

10

10

12:11.79

12:11.79

0:00.00

2

815

Talan Tellepsen

7

31

41

13:19.27

25:31.06

1:07.48

3

808

Cole Hartung

7

46

87

14:15.61

39:46.67

2:03.82

4

804

Andres Bustos

8

49

136

14:32.00

54:18.67

2:20.21

5

817

Henry Wizel

7

51

187

14:54.67

1:09:13.34

2:42.88

6

811

Jack Lemon

8

(57)

(244)

16:37.88

1:25:51.22

4:26.09

7

805

Tim Elkins

8

(61)

(305)

17:57.08

1:43:48.30

5:45.29

8

807

Luke Forney

7

More Than 7

 

18:01.88

2:01:50.18

5:50.09

9

813

Pierce Markowitz

7

More Than 7

 

18:03.96

2:19:54.14

5:52.17

10

810

Wills Leighton

7

More Than 7

 

18:09.03

2:38:03.17

5:57.24

11

802

Sid Agrawala

7

More Than 7

 

19:10.95

2:57:14.12

6:59.16

12

803

Adam Behr

8

More Than 7

 

19:19.50

3:16:33.62

7:07.71

 
Team - St. Francis Episcopal Finish Position - 9
Team Score (places): 222 Team Score (times): 1:11:34.16 Ave Time:14:18.83
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

912

Cameron Ederle

8

38

38

13:56.57

13:56.57

0:00.00

2

921

Matthew Thibault

8

43

81

14:09.78

28:06.35

0:13.21

3

911

Wesley Brown

8

44

125

14:10.81

42:17.16

0:14.24

4

919

Luke Romere

8

45

170

14:14.02

56:31.18

0:17.45

5

913

Stanley Fowler

8

52

222

15:02.98

1:11:34.16

1:06.41

6

916

Teddy Lakoski

8

(53)

(275)

15:10.16

1:26:44.32

1:13.59

7

914

John Gibson

8

(62)

(337)

24:11.14

1:50:55.46

10:14.57

8

920

Dwight Solano

8

More Than 7

 

101:50:55.45

99:46:03.42

 
Team - First Baptist Academy Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

593

Jack Henning

7

Less Than 5

 

13:14.03

13:14.03

0:00.00

2

595

Noah Takahata

7

Less Than 5

 

14:27.94

27:41.97

1:13.91

3

594

Blu Hunt

7

Less Than 5

 

19:13.80

46:55.77

5:59.77

Top

Overall Finish List - Girls

6th Grade Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Age

 

1

1

504

Abby Manuel AOS

14:05.76

7:03/M

6

 

2

2

509

Julia Sullo AOS

14:39.69

7:20/M

6

 

3

3

507

Josie Powell AOS

14:45.65

7:23/M

6

 

4

4

503

Julia Lang AOS

15:12.30

7:36/M

6

 

5

5

501

Carina Garza AOS

15:20.12

7:40/M

6

 

6

(< 5)

856

Catherine Pfeiffer River OaksBaptist

15:34.68

7:47/M

6

 

7

6

506

Calista McIntosh AOS

15:53.47

7:57/M

6

 

8

7

508

Daphne Rockecharlie AOS

16:00.87

8:00/M

6

 

9

(> 7)

511

Delphine Wood AOS

16:07.66

8:04/M

6

 

10

(< 5)

976

Anna Kuvaas The Village

16:21.24

8:11/M

6

 

11

8

584

Adele Maurer Duchesne Academy

16:37.98

8:19/M

6

 

12

(< 5)

818

Emmy Bragga Presbyterian

16:51.98

8:26/M

6

 

13

(< 5)

819

Dylan Davis Presbyterian

16:52.59

8:26/M

6

 

14

(> 7)

505

Sophie Markides AOS

16:52.94

8:26/M

6

 

15

9

585

McKenzie Poindexter Duchesne Academy

17:44.36

8:52/M

6

 

16

(< 5)

855

Libby Davis River OaksBaptist

18:07.84

9:04/M

6

 

17

(< 5)

821

Sophie Marshall Presbyterian

18:21.14

9:11/M

6

 

18

(> 7)

510

Vivian Sullo AOS

18:22.10

9:11/M

6

 

19

(< 5)

857

Vivian Turbidy River OaksBaptist

18:38.46

9:19/M

6

 

20

10

580

Carolina Barrios Trejo Duchesne Academy

19:31.53

9:46/M

6

 

21

(< 5)

854

Ava Black River OaksBaptist

19:38.63

9:49/M

6

 

22

11

579

Sydney Barrick Duchesne Academy

20:12.89

10:06/M

6

 

23

12

581

Lillian Cykowski Duchesne Academy

21:33.40

10:47/M

6

 

 
Top

Overall Finish List - Girls

 

Middle School Girls

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Age

 

1

1

860

Tori Livingstone River OaksBaptist

12:04.48

6:02/M

7

 

2

2

863

Elizabeth Reed River OaksBaptist

12:43.01

6:22/M

8

 

3

3

516

Nora Doughty AOS

13:04.23

6:32/M

8

 

4

(< 5)

890

Lauren Baker Second Baptist

13:18.76

6:39/M

7

 

5

(< 5)

41

Sophia Guiot John Cooper

13:19.35

6:40/M

8

 

6

(< 5)

42

Chloe Smith John Cooper

13:23.50

6:42/M

8

 

7

(< 5)

589

Julia Newman Duchesne Academy

13:27.25

6:44/M

7

 

8

4

600

Sydney Smith Kinkaid

13:33.09

6:47/M

8

 

9

(< 5)

903

Natalie Boquist St. Francis Episcopal

13:35.09

6:48/M

8

 

10

5

515

Arianna Doss AOS

13:40.36

6:50/M

8

 

11

6

514

Olivia Chapman AOS

13:40.58

6:50/M

8

 

12

7

520

Alexandra Madrid AOS

13:51.91

6:56/M

7

 

13

8

519

Zoe Loving AOS

14:15.55

7:08/M

7

 

14

9

525

Lizzy Randall AOS

14:16.70

7:08/M

7

 

15

10

925

Adley Halligan St. Johns

14:17.12

7:09/M

7

 

16

11

801

Katherine Zhang Kinkaid

14:19.76

7:10/M

8

 

17

12

521

Molly Marchese AOS

14:28.66

7:14/M

8

 

18

13

980

Sofia Molinaro The Village

14:36.36

7:18/M

8

 

19

14

599

Marguerite Pyne Kinkaid

14:41.73

7:21/M

7

 

20

(> 7)

527

Catherine Webster AOS

14:49.75

7:25/M

8

 

21

(< 5)

44

Ava perigina John Cooper

14:53.01

7:27/M

7

 

22

(< 5)

824

Amelia Marvin Presbyterian

15:05.47

7:33/M

8

 

23

(> 7)

528

Zoe Williams AOS

15:09.14

7:35/M

7

 

24

(< 5)

893

Thea Longbottom Second Baptist

15:11.47

7:36/M

7

 

25

15

982

Soniya Patel The Village

15:11.78

7:36/M

8

 

26

(< 5)

891

Mille Flinder Second Baptist

15:14.86

7:37/M

7

 

27

16

932

Adriana Torres-Li-Ning St. Johns

15:15.74

7:38/M

7

 

28

17

931

Lillian Pate St. Johns

15:16.69

7:38/M

7

 

29

18

929

Mickie Mae St. Johns

15:20.44

7:40/M

8

 

30

(> 7)

513

Alex Berger AOS

15:20.72

7:40/M

8

 

31

19

859

Sophia Hung River OaksBaptist

15:23.35

7:42/M

7

 

32

20

933

Lauren Vo St. Johns

15:26.66

7:43/M

6

 

33

(> 7)

530

Francesca Wood AOS

15:45.01

7:53/M

7

 

34

(> 7)

529

Camilla Wood AOS

15:51.70

7:56/M

7

 

35

21

984

Zoe Ponthier The Village

15:52.98

7:56/M

8

 

36

(< 5)

908

Shelby Romere St. Francis Episcopal

16:01.70

8:01/M

8

 

37

(< 5)

590

Reese Painter Duchesne Academy

16:05.81

8:03/M

7

 

38

22

862

Mattie Pincu River OaksBaptist

16:13.20

8:07/M

8

 

39

(> 7)

523

Sloane Merideth AOS

16:18.17

8:09/M

7

 

40

(< 5)

892

Cristina Landa Second Baptist

16:25.22

8:13/M

8

 

41

(> 7)

526

Ava Rockecharlie AOS

16:27.00

8:14/M

7

 

42

23

598

Ella Gillentiine Kinkaid

16:50.43

8:25/M

7

 

43

24

979

Ava Greer The Village

16:55.92

8:28/M

7

 

44

(< 5)

906

Maddison Newman St. Francis Episcopal

16:58.14

8:29/M

8

 

45

25

981

Zelia Newhard The Village

17:13.08

8:37/M

8

 

46

(> 7)

518

Isabel Grove AOS

17:24.63

8:42/M

7

 

47

(> 7)

517

Eleni Georgiou AOS

17:25.16

8:43/M

7

 

48

26

930

Olivia McCarty St. Johns

17:29.71

8:45/M

7

 

49

27

861

Aileen Paredes River OaksBaptist

17:56.73

8:58/M

8

 

50

(> 7)

524

Nadiya Naehr AOS

18:17.09

9:09/M

7

 

51

(> 7)

512

Ellison Albright AOS

18:18.54

9:09/M

7

 

52

(< 5)

40

aleana Pace John Cooper

18:44.67

9:22/M

7

 

53

(< 5)

822

Nellie Anderson Presbyterian

18:57.88

9:29/M

7

 

54

28

596

Lauren Byrd Kinkaid

20:01.87

10:01/M

8

 

55

29

597

Sana Ghauri Kinkaid

20:20.79

10:10/M

8

 

56

(> 7)

522

Katherine McCarthy AOS

20:39.65

10:20/M

7

 

57

(< 5)

588

Daniella De La Cruz Duchesne Academy

21:01.10

10:31/M

7

 

58

30

985

Manya Rungta The Village

21:06.70

10:33/M

8

 

59

(< 5)

582

Molly Day Duchesne Academy

21:20.74

10:40/M

7

 

60

(< 5)

907

Aniyah Patterson St. Francis Episcopal

22:20.74

11:10/M

8

 

Top

Final Team Results - Girls

6th Grade Girls

Team - AOS Finish Position - 1
Team Score (places): 15 Team Score (times): 1:14:03.52 Ave Time:14:48.70
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

504

Abby Manuel

6

1

1

14:05.76

14:05.76

0:00.00

2

509

Julia Sullo

6

2

3

14:39.69

28:45.45

0:33.93

3

507

Josie Powell

6

3

6

14:45.65

43:31.10

0:39.89

4

503

Julia Lang

6

4

10

15:12.30

58:43.40

1:06.54

5

501

Carina Garza

6

5

15

15:20.12

1:14:03.52

1:14.36

6

506

Calista McIntosh

6

(6)

(21)

15:53.47

1:29:56.99

1:47.71

7

508

Daphne Rockecharlie

6

(7)

(28)

16:00.87

1:45:57.86

1:55.11

8

511

Delphine Wood

6

More Than 7

 

16:07.66

2:02:05.52

2:01.90

9

505

Sophie Markides

6

More Than 7

 

16:52.94

2:18:58.46

2:47.18

10

510

Vivian Sullo

6

More Than 7

 

18:22.10

2:37:20.56

4:16.34

 
Team - Duchesne Academy Finish Position - 2
Team Score (places): 50 Team Score (times): 1:35:40.16 Ave Time:19:08.03
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

584

Adele Maurer

6

8

8

16:37.98

16:37.98

0:00.00

2

585

McKenzie Poindexter

6

9

17

17:44.36

34:22.34

1:06.38

3

580

Carolina Barrios Trejo

6

10

27

19:31.53

53:53.87

2:53.55

4

579

Sydney Barrick

6

11

38

20:12.89

1:14:06.76

3:34.91

5

581

Lillian Cykowski

6

12

50

21:33.40

1:35:40.16

4:55.42

 
Team - Presbyterian Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

818

Emmy Bragga

6

Less Than 5

 

16:51.98

16:51.98

0:00.00

2

819

Dylan Davis

6

Less Than 5

 

16:52.59

33:44.57

0:00.61

3

821

Sophie Marshall

6

Less Than 5

 

18:21.14

52:05.71

1:29.16

 
Team - River OaksBaptist Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

856

Catherine Pfeiffer

6

Less Than 5

 

15:34.68

15:34.68

0:00.00

2

855

Libby Davis

6

Less Than 5

 

18:07.84

33:42.52

2:33.16

3

857

Vivian Turbidy

6

Less Than 5

 

18:38.46

52:20.98

3:03.78

4

854

Ava Black

6

Less Than 5

 

19:38.63

1:11:59.61

4:03.95

 
Team - The Village Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

976

Anna Kuvaas

6

Less Than 5

 

16:21.24

16:21.24

0:00.00

Top
 

Final Team Results - Girls

 

Middle School Girls

 
 
Team - AOS Finish Position - 1
Team Score (places): 29 Team Score (times): 1:08:32.63 Ave Time:13:42.53
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

516

Nora Doughty

8

3

3

13:04.23

13:04.23

0:00.00

2

515

Arianna Doss

8

5

8

13:40.36

26:44.59

0:36.13

3

514

Olivia Chapman

8

6

14

13:40.58

40:25.17

0:36.35

4

520

Alexandra Madrid

7

7

21

13:51.91

54:17.08

0:47.68

5

519

Zoe Loving

7

8

29

14:15.55

1:08:32.63

1:11.32

6

525

Lizzy Randall

7

(9)

(38)

14:16.70

1:22:49.33

1:12.47

7

521

Molly Marchese

8

(12)

(50)

14:28.66

1:37:17.99

1:24.43

8

527

Catherine Webster

8

More Than 7

 

14:49.75

1:52:07.74

1:45.52

9

528

Zoe Williams

7

More Than 7

 

15:09.14

2:07:16.88

2:04.91

10

513

Alex Berger

8

More Than 7

 

15:20.72

2:22:37.60

2:16.49

11

530

Francesca Wood

7

More Than 7

 

15:45.01

2:38:22.61

2:40.78

12

529

Camilla Wood

7

More Than 7

 

15:51.70

2:54:14.31

2:47.47

13

523

Sloane Merideth

7

More Than 7

 

16:18.17

3:10:32.48

3:13.94

14

526

Ava Rockecharlie

7

More Than 7

 

16:27.00

3:26:59.48

3:22.77

15

518

Isabel Grove

7

More Than 7

 

17:24.63

3:44:24.11

4:20.40

16

517

Eleni Georgiou

7

More Than 7

 

17:25.16

4:01:49.27

4:20.93

17

524

Nadiya Naehr

7

More Than 7

 

18:17.09

4:20:06.36

5:12.86

18

512

Ellison Albright

7

More Than 7

 

18:18.54

4:38:24.90

5:14.31

19

522

Katherine McCarthy

7

More Than 7

 

20:39.65

4:59:04.55

7:35.42

 
Team - River OaksBaptist Finish Position - 2
Team Score (places): 71 Team Score (times): 1:14:20.77 Ave Time:14:52.15
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

860

Tori Livingstone

7

1

1

12:04.48

12:04.48

0:00.00

2

863

Elizabeth Reed

8

2

3

12:43.01

24:47.49

0:38.53

3

859

Sophia Hung

7

19

22

15:23.35

40:10.84

3:18.87

4

862

Mattie Pincu

8

22

44

16:13.20

56:24.04

4:08.72

5

861

Aileen Paredes

8

27

71

17:56.73

1:14:20.77

5:52.25

 
Team - Kinkaid Finish Position - 3
Team Score (places): 80 Team Score (times): 1:19:26.88 Ave Time:15:53.38
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

600

Sydney Smith

8

4

4

13:33.09

13:33.09

0:00.00

2

801

Katherine Zhang

8

11

15

14:19.76

27:52.85

0:46.67

3

599

Marguerite Pyne

7

14

29

14:41.73

42:34.58

1:08.64

4

598

Ella Gillentiine

7

23

52

16:50.43

59:25.01

3:17.34

5

596

Lauren Byrd

8

28

80

20:01.87

1:19:26.88

6:28.78

6

597

Sana Ghauri

8

(29)

(109)

20:20.79

1:39:47.67

6:47.70

 
Team - St. Johns Finish Position - 4
Team Score (places): 81 Team Score (times): 1:15:36.65 Ave Time:15:07.33
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

925

Adley Halligan

7

10

10

14:17.12

14:17.12

0:00.00

2

932

Adriana Torres-Li-Ning

7

16

26

15:15.74

29:32.86

0:58.62

3

931

Lillian Pate

7

17

43

15:16.69

44:49.55

0:59.57

4

929

Mickie Mae

8

18

61

15:20.44

1:00:09.99

1:03.32

5

933

Lauren Vo

6

20

81

15:26.66

1:15:36.65

1:09.54

6

930

Olivia McCarty

7

(26)

(107)

17:29.71

1:33:06.36

3:12.59

 
Team - The Village Finish Position - 5
Team Score (places): 98 Team Score (times): 1:19:50.12 Ave Time:15:58.02
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

980

Sofia Molinaro

8

13

13

14:36.36

14:36.36

0:00.00

2

982

Soniya Patel

8

15

28

15:11.78

29:48.14

0:35.42

3

984

Zoe Ponthier

8

21

49

15:52.98

45:41.12

1:16.62

4

979

Ava Greer

7

24

73

16:55.92

1:02:37.04

2:19.56

5

981

Zelia Newhard

8

25

98

17:13.08

1:19:50.12

2:36.72

6

985

Manya Rungta

8

(30)

(128)

21:06.70

1:40:56.82

6:30.34

 
Team - Duchesne Academy Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

589

Julia Newman

7

Less Than 5

 

13:27.25

13:27.25

0:00.00

2

590

Reese Painter

7

Less Than 5

 

16:05.81

29:33.06

2:38.56

3

588

Daniella De La Cruz

7

Less Than 5

 

21:01.10

50:34.16

7:33.85

4

582

Molly Day

7

Less Than 5

 

21:20.74

1:11:54.90

7:53.49

 
Team - Presbyterian Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

824

Amelia Marvin

8

Less Than 5

 

15:05.47

15:05.47

0:00.00

2

822

Nellie Anderson

7

Less Than 5

 

18:57.88

34:03.35

3:52.41

 
Team - Second Baptist Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

890

Lauren Baker

7

Less Than 5

 

13:18.76

13:18.76

0:00.00

2

893

Thea Longbottom

7

Less Than 5

 

15:11.47

28:30.23

1:52.71

3

891

Mille Flinder

7

Less Than 5

 

15:14.86

43:45.09

1:56.10

4

892

Cristina Landa

8

Less Than 5

 

16:25.22

1:00:10.31

3:06.46

 
Team - St. Francis Episcopal Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

903

Natalie Boquist

8

Less Than 5

 

13:35.09

13:35.09

0:00.00

2

908

Shelby Romere

8

Less Than 5

 

16:01.70

29:36.79

2:26.61

3

906

Maddison Newman

8

Less Than 5

 

16:58.14

46:34.93

3:23.05

4

907

Aniyah Patterson

8

Less Than 5

 

22:20.74

1:08:55.67

8:45.65

 
Team - John Cooper Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Age

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

41

Sophia Guiot

8

Less Than 5

 

13:19.35

13:19.35

0:00.00

2

42

Chloe Smith

8

Less Than 5

 

13:23.50

26:42.85

0:04.15

3

44

Ava perigina

7

Less Than 5

 

14:53.01

41:35.86

1:33.66

4

40

aleana Pace

7

Less Than 5

 

18:44.67

1:00:20.53

5:25.32