HJPC X-C Championship

October 18, 2017


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

7th Grade Girls


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1     36  Kat Kwiatkowski       A.O.S                                  12:34.13  6:17/M    8 
    2      2    193  Sofia Guiot           John Cooper                            12:52.85  6:26/M    7 
    3      3    325  Macy McCallum         River Oaks Bapit                       13:09.99  6:35/M    7 
    4      4    329  Elizabeth Reed        River Oaks Bapit                       13:14.99  6:37/M    7 
    5      5     61  Arianna Doss          A.O.S                                  13:16.17  6:38/M    7 
    6      6    358  Sydney Smith          The Kinkaid School                     13:22.22  6:41/M    7 
    7      7     33  Kaia Chambers         A.O.S                                  13:27.80  6:44/M    8 
    8      8    251  Ella Newman           Duchesne                               13:31.45  6:46/M    8 
    9      9    117  Ellie Eikenburg       St. John's                             13:32.59  6:46/M    8 
   10     10    194  Caitlin Lanigan       John Cooper                            13:38.04  6:49/M    8 
   11     11     62  Nora Doughty          A.O.S                                  13:42.81  6:51/M    7 
   12     12     64  Catherine Webster     A.O.S                                  13:46.61  6:53/M    7 
   13     13    118  Ava Hicks             St. John's                             13:49.80  6:55/M    8 
   14     14    340  Victoria Gonzalez     The Kinkaid School                     13:51.47  6:56/M    8 
   15     15     40  Isabel Tagtow         A.O.S                                  13:54.71  6:57/M    8 
   16     16    198  Abby Mendenhall       John Cooper                            13:55.46  6:58/M    8 
   17     17    199  Amber Navarra         John Cooper                            14:06.26  7:03/M    8 
   18     18    120  Indrani Maitra        St. John's                             14:06.33  7:03/M    8 
   19  (< 5)    387  Amelia Marvin         Presbyteriabn                          14:07.10  7:04/M    7 
   20     19    272  Ananya Rao            The Village School                     14:09.89  7:05/M    8 
   21     20    192  Claire Glymph         John Cooper                            14:10.43  7:05/M    8 
   22     21    121  Mac Bechtol           St. John's                             14:15.56  7:08/M    8 
   23     22     60  Olivia Chapman        A.O.S                                  14:19.62  7:10/M    7 
   24     23    281  Isha Taneja           The Village School                     14:20.55  7:10/M    8 
   25     24    195  Bailey Leavitt        John Cooper                            14:20.64  7:10/M    8 
   26  (< 5)    388  Katie Zanovich        Presbyteriabn                          14:21.47  7:11/M    7 
   27     25    306  Lauren Shu            River Oaks Bapit                       14:21.85  7:11/M    6 
   28     26    123  Ella Flowers          St. John's                             14:22.23  7:11/M    8 
   29     27    196  Rebecca Melin         John Cooper                            14:22.27  7:11/M    8 
   30     28    163  Sophie Trammell       St. John's                             14:24.82  7:12/M    8 
   31     29    338  Grace Beilstein       The Kinkaid School                     14:45.19  7:23/M    8 
   32     30     16  Ella Ryan             Second Baptist                         14:54.66  7:27/M    7 
   33  (< 5)    238  Boquist Natalie       St. Francis Episcopal                  14:57.74  7:29/M    7 
   34  (> 7)     63  Molly Marchese        A.O.S                                  15:02.58  7:31/M    7 
   35  (> 7)    201  Alexis Petravskas     John Cooper                            15:05.65  7:33/M    7 
   36     31    164  Rebecca Bollich       St. John's                             15:08.37  7:34/M    8 
   37  (< 5)    237  Moore Wellsley        St. Francis Episcopal                  15:10.39  7:35/M    8 
   38  (> 7)    202  Alona Smothers        John Cooper                            15:14.46  7:37/M    7 
   39  (< 5)    239  Romere Shelby         St. Francis Episcopal                  15:16.58  7:38/M    7 
   40  (> 7)    136  Anika Tsai            St. John's                             15:17.75  7:39/M    8 
   41  (> 7)     59  Alex Berger           A.O.S                                  15:20.59  7:40/M    7 
   42  (> 7)     37  Ava Leung             A.O.S                                  15:26.41  7:43/M    8 
   43     32    328  Mattie Pincu          River Oaks Bapit                       15:28.04  7:44/M    7 
   44     33     10  Naomi Konuma          Second Baptist                         15:33.89  7:47/M    8 
   45  (< 5)    391  Lillian Trask         Presbyteriabn                          15:38.48  7:49/M    8 
   46  (> 7)    207  Peyton Wheeler        John Cooper                            15:44.27  7:52/M    7 
   47  (> 7)    203  Nora Tinsley          John Cooper                            15:48.46  7:54/M    7 
   48     34    271  Zoe Ponthier          The Village School                     15:50.98  7:55/M    7 
   49     35    360  Katherine Zhang       The Kinkaid School                     15:51.30  7:56/M    7 
   50  (< 5)    240  Romere Taylor         St. Francis Episcopal                  15:52.75  7:56/M    7 
   51     36    277  Maria Sergeeva        The Village School                     15:53.56  7:57/M    8 
   52     37     11  Cristina Landa        Second Baptist                         15:57.51  7:59/M    7 
   53  (> 7)    132  Mina Lipets           St. John's                             16:09.12  8:05/M    7 
   54  (> 7)    149  Zoe Hirshfeld         St. John's                             16:11.37  8:06/M    8 
   55  (< 5)    290  Elwood Victoria       St. Michael                            16:11.89  8:06/M    7 
   56     38    252  Kate Vo               Duchesne                               16:12.53  8:06/M    8 
   57  (> 7)     34  Elliott Ecklund       A.O.S                                  16:13.44  8:07/M    8 
   58  (> 7)    143  Maria Cheng           St. John's                             16:19.29  8:10/M    8 
   59  (> 7)     39  Lizzy Sullo           A.O.S                                  16:20.62  8:10/M    8 
   60  (> 7)     35  Evan Ecklund          A.O.S                                  16:36.10  8:18/M    8 
   61  (> 7)    133  Emily Huang           St. John's                             16:39.05  8:20/M    7 
   62     39    253  Katterina Amaro       Duchesne                               16:47.79  8:24/M    8 
   63     40     14  Caroline Marshall     Second Baptist                         17:08.36  8:34/M    7 
   64     41      5  Jasmine Greene        Second Baptist                         17:12.66  8:36/M    8 
   65     42      7  Caroline Hawkins      Second Baptist                         17:28.11  8:44/M    7 
   66     43      6  Scarlett Gunn         Second Baptist                         17:32.52  8:46/M    7 
   67     44    255  Nyla Staes            Duchesne                               17:41.04  8:51/M    8 
   68     45    254  Francesca Noce        Duchesne                               17:59.86  9:00/M    7 
   69     46    257  Katelyn Brown         Duchesne                               18:16.48  9:08/M    8 
   70     47    313  Calli Colvin          River Oaks Bapit                       18:17.69  9:09/M    8 
   71  (> 7)    205  Vanessa Vaz           John Cooper                            18:17.95  9:09/M    8 
   72     48    265  Maryam Dandashly      The Village School                     18:18.97  9:09/M    8 
   73     49    269  Zelia Newhard         The Village School                     18:22.86  9:11/M    7 
   74     50    349  Lauren Byrd           The Kinkaid School                     19:12.64  9:36/M    7 
   75     51    353  Sana Ghauri           The Kinkaid School                     19:25.17  9:43/M    7 
   76  (> 7)     18  Ashlynn Sems          Second Baptist                         20:36.61 10:18/M    7 
   77  (> 7)      1  Emily Bolling         Second Baptist                         20:54.13 10:27/M    7 
   78     52    275  Manya Rungta          The Village School                     21:06.95 10:33/M    7 
   79  (> 7)     17  Lainey Sims           Second Baptist                         23:40.00 11:50/M    8 
   80  (> 7)    157  Ananya Agrawal        St. John's                             23:40.00 11:50/M    8