2017 HAPS District XC Championships

October 09, 2017


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

Girls 3200

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

142

Lindsay Worthington Woodlands Christian

12:44.29

6:22/M

 

2

2

135

Isabella Krantzcke Woodlands Christian

13:34.13

6:47/M

 

3

3

77

Lilly Broussard Northland Christian

13:47.69

6:54/M

 

4

4

138

Chesnie Russell Woodlands Christian

13:51.54

6:56/M

 

5

5

130

Ella Hardy Woodlands Christian

13:54.29

6:57/M

 

6

6

84

Trinity Polk Northland Christian

13:55.37

6:58/M

 

7

7

53

Layla Faysal Legacy Prep Christian Academy

14:07.67

7:04/M

 

8

8

169

Grace Anderson Woodlands Methodist

14:19.08

7:10/M

 

9

9

129

Madison Frey Woodlands Christian

14:20.99

7:10/M

 

10

10

115

Kate Nobles Rosehill Christian

14:27.28

7:14/M

 

11

(< 5)

100

Caroline Bookter Providence Classical

14:43.43

7:22/M

 

12

11

54

Charlotte Freeman Legacy Prep Christian Academy

14:48.45

7:24/M

 

13

12

49

Hannah Grace Bryant Legacy Prep Christian Academy

14:54.32

7:27/M

 

14

13

141

Mia Torres Woodlands Christian

15:06.69

7:33/M

 

15

14

20

Gillian Storey Cypress Christian

15:10.50

7:35/M

 

16

(< 5)

3

Brianna Greer Alpha Omega

15:22.13

7:41/M

 

17

15

137

Ava Peters Woodlands Christian

15:22.93

7:41/M

 

18

(> 7)

139

Florence Shirley Woodlands Christian

15:29.29

7:45/M

 

19

16

56

Isabella Keyes Legacy Prep Christian Academy

15:36.44

7:48/M

 

20

(> 7)

132

Ellie Johnson Woodlands Christian

15:36.68

7:48/M

 

21

(> 7)

133

Isabella Johnson Woodlands Christian

15:41.18

7:51/M

 

22

17

41

Katelynn Avery Founders Christian

15:41.85

7:51/M

 

23

18

113

Maggie Herrera Rosehill Christian

15:58.54

7:59/M

 

24

19

86

Ava Russell Northland Christian

16:06.69

8:03/M

 

25

20

50

Brooklyn Clark Legacy Prep Christian Academy

16:08.62

8:04/M

 

26

(< 5)

14

Morgan Singletary Covenant Christian

16:21.19

8:11/M

 

27

21

58

Madyson Knight Legacy Prep Christian Academy

16:22.67

8:11/M

 

28

22

26

Alex Slabic Cypress Christian

16:27.32

8:14/M

 

29

23

89

Rachel Warnock Northland Christian

16:36.64

8:18/M

 

30

24

78

Danielle Dewbre Northland Christian

16:46.39

8:23/M

 

31

(< 5)

4

Adeline Howell Alpha Omega

16:53.83

8:27/M

 

32

(> 7)

131

Hope Howard Woodlands Christian

17:13.89

8:37/M

 

33

25

55

Ginger Freeman Legacy Prep Christian Academy

17:20.58

8:40/M

 

34

26

88

Ainsley Tarver Northland Christian

17:29.16

8:45/M

 

35

(> 7)

134

Jordan Johnson Woodlands Christian

17:32.46

8:46/M

 

36

(> 7)

140

Lillian Smith Woodlands Christian

17:40.18

8:50/M

 

37

(> 7)

59

Sydney Lewis Legacy Prep Christian Academy

17:55.05

8:58/M

 

38

27

45

Sarah Phillips Founders Christian

18:00.71

9:00/M

 

39

28

112

Airetta Edwards Rosehill Christian

18:08.01

9:04/M

 

40

(> 7)

128

Erin Creden Woodlands Christian

18:11.12

9:06/M

 

41

29

44

Elisa Monds Founders Christian

18:12.55

9:06/M

 

42

30

81

Alicia Martinez Northland Christian

18:13.42

9:07/M

 

43

31

171

Katrina Engelman Woodlands Methodist

18:29.46

9:15/M

 

44

(> 7)

62

Isabella Tranchina Legacy Prep Christian Academy

18:30.55

9:15/M

 

45

32

170

Cassidy Daigneault Woodlands Methodist

18:44.64

9:22/M

 

46

33

117

Sophia Torres Rosehill Christian

19:02.37

9:31/M

 

47

(> 7)

61

Josephine Tautfest Legacy Prep Christian Academy

19:05.54

9:33/M

 

48

(> 7)

51

Sydney Eggers Legacy Prep Christian Academy

19:06.68

9:33/M

 

49

34

23

Chloe Lehman Cypress Christian

19:18.52

9:39/M

 

50

35

175

Eleanor "Ella" Young Woodlands Methodist

19:21.20

9:41/M

 

51

36

43

Savannah Larson Founders Christian

19:32.14

9:46/M

 

52

37

24

Kynsie Ramirez Cypress Christian

19:33.75

9:47/M

 

53

(> 7)

127

Jocelyn Bizic Woodlands Christian

19:39.25

9:50/M

 

54

38

114

Kassidy Hooks Rosehill Christian

19:41.17

9:51/M

 

55

39

173

Kennedy Hirvela Woodlands Methodist

19:51.44

9:56/M

 

56

(> 7)

60

Sarah McLemore Legacy Prep Christian Academy

20:24.41

10:12/M

 

57

(> 7)

85

Cierra Raven Northland Christian

21:31.68

10:46/M

 

58

40

42

Jenna Baker Founders Christian

21:58.36

10:59/M

 

59

41

25

Brelyn Runge Cypress Christian

22:03.66

11:02/M

 

60

42

172

Azal Gerami Woodlands Methodist

22:11.89

11:06/M

 

61

(< 5)

5

Ashlynne Reynolds Alpha Omega

22:40.01

11:20/M

 

62

43

116

Kinley Robinson Rosehill Christian

22:49.75

11:25/M

 

63

(> 7)

87

Paris Ruzicka Northland Christian

23:29.79

11:45/M

 

64

(> 7)

83

Harper Noe Northland Christian

23:32.38

11:46/M

 

65

(> 7)

52

Andi Evrard Legacy Prep Christian Academy

23:35.45

11:48/M

 

66

(< 5)

2

Emma Faught Alpha Omega

23:51.79

11:56/M

 

Team Summary Report - Girls

Girls 3200

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Woodlands Christian

21

1

2

4

5

9

13

15

 

 

Top 5 Times: 1:08:25.24

 

2

Legacy Prep Christian Academy

66

7

11

12

16

20

21

25

 

 

Top 5 Times: 1:15:35.50

 

3

Northland Christian

75

3

6

19

23

24

26

30

 

 

Top 5 Times: 1:17:12.78

 

4

Rosehill Christian

127

10

18

28

33

38

43

 

 

Top 5 Times: 1:27:17.37

 

5

Woodlands Methodist

145

8

31

32

35

39

42

 

 

Top 5 Times: 1:30:45.82

 

6

Cypress Christian

148

14

22

34

37

41

 

 

Top 5 Times: 1:32:33.75

 

7

Founders Christian

149

17

27

29

36

40

 

 

Top 5 Times: 1:33:25.61

 

Inc.

Alpha Omega

4 finishers

 

 

 

Inc.

Covenant Christian

1 finishers

 

 

 

Inc.

Providence Classical

1 finishers