September 30, 2017


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Middle School Girls Navy Div

XC

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 (< 5) 1181 Sean Paul Gras St John's HS 17:23.64 8:42/M    

Final Team Results - Boys

Middle School Girls Navy Div

XC

Team - St John's HS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1181 Sean Paul Gras   Less Than 5   17:23.64 17:23.64 0:00.00

Overall Finish List - Girls

Middle School Girls Navy Div

XC

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
1 1 962 Kevriana Scott Pin Oak MS 12:21.35 6:11/M    
2 2 177 Madison Muzik East Bernard MS 12:54.81 6:27/M    
3 3 5 Kat Kwiatkowski Annunciation Orthodox MS 13:08.51 6:34/M    
4 4 1402 Anh Ho TH Rogers MS 13:20.35 6:40/M    
5 5 179 Lexi Warncke East Bernard MS 13:43.78 6:52/M    
6 6 1269 Marie-Therese Ramsey St Thomas Episcopal MS 13:48.26 6:54/M    
7 7 178 Samantha Rabius East Bernard MS 13:58.11 6:59/M    
8 8 1405 Leyla Mejia TH Rogers MS 14:00.47 7:00/M    
9 9 173 Emma Alexander East Bernard MS 14:09.86 7:05/M    
10 10 4 Nora Doughty Annunciation Orthodox MS 14:13.40 7:07/M    
11 11 6 Lizzy Randall Annunciation Orthodox MS 14:15.04 7:08/M    
12 12 3 Arianna Doss Annunciation Orthodox MS 14:15.43 7:08/M    
13 13 1621 Janelli Morrones YES Prep North Central MS 14:17.85 7:09/M    
14 14 786 Rachel Pontes Lanier MS 14:20.14 7:10/M    
15 15 957 Tessa Diara Pin Oak MS 14:24.86 7:12/M    
16 16 1267 Kristen Dupre St Thomas Episcopal MS 14:28.64 7:14/M    
17 17 1165 Indrani Maitra St John's MS 14:29.52 7:15/M    
18 18 13 Zoe Loving Annunciation Orthodox MS 14:29.72 7:15/M    
19 19 1164 Ava Hicks St John's MS 14:29.78 7:15/M    
20 (< 5) 877 Kaitlin Sparks Lifestyle Christian MS 14:32.31 7:16/M    
21 20 1271 Caroline Thames St Thomas Episcopal MS 14:40.96 7:20/M    
22 21 1403 Amy Jun TH Rogers MS 14:45.01 7:23/M    
23 22 1620 Anahi Marquez YES Prep North Central MS 14:47.28 7:24/M    
24 (< 5) 875 Faith Holman Lifestyle Christian MS 14:48.53 7:24/M    
25 23 174 Maria Avila East Bernard MS 14:59.64 7:30/M    
26 24 1160 Mac Bechtol St John's MS 15:06.58 7:33/M    
27 25 1618 Karissa Diaz YES Prep North Central MS 15:08.14 7:34/M    
28 26 1162 Ellie Eikenburg St John's MS 15:10.36 7:35/M    
29 27 181 Ella Grymes East Bernard MS 15:16.28 7:38/M    
30 28 1133 Ella Ryan Second Baptist MS 15:19.38 7:40/M    
31 29 1163 Adley Halligan St John's MS 15:19.47 7:40/M    
32 30 176 Isabel Mathys East Bernard MS 15:20.34 7:40/M    
33 31 8 Alexandra Berger Annunciation Orthodox MS 15:21.47 7:41/M    
34 32 963 Lola Somera Pin Oak MS 15:28.89 7:44/M    
35 33 1406 Carys Reyes TH Rogers MS 15:31.00 7:46/M    
36 (< 5) 1724 Gladys Campos Yes Prep White Oak MS 15:35.58 7:48/M    
37 34 1166 Sophie Trammell St John's MS 15:36.69 7:48/M    
38 35 1400 Lizabeth Cabllero TH Rogers MS 15:36.83 7:48/M    
39 36 1319 Daniela Esqueda St. John Paul II Catholic School MS 15:38.62 7:49/M    
40 (> 7) 183 Sophie Morrow East Bernard MS 15:38.73 7:49/M    
41 (> 7) 185 Lauren Ware East Bernard MS 15:41.05 7:51/M    
42 37 1161 Rebecca Bollich St John's MS 15:44.14 7:52/M    
43 38 1404 Virgina Lee TH Rogers MS 15:50.56 7:55/M    
44 39 1137 Cristina Landa Second Baptist MS 16:00.80 8:00/M    
45 40 961 Dani Purcell Pin Oak MS 16:01.57 8:01/M    
46 41 1320 Averi Garrity St. John Paul II Catholic School MS 16:02.24 8:01/M    
47 42 958 Elaine Kugler Pin Oak MS 16:03.26 8:02/M    
48 43 788 Rashmi Singal Lanier MS 16:04.11 8:02/M    
49 44 1700 Jhovanna Striever YES Prep Northside MS 16:10.08 8:05/M    
50 45 1322 McKay Lawless St. John Paul II Catholic School MS 16:10.61 8:05/M    
51 46 1623 Jessica Zavala YES Prep North Central MS 16:13.11 8:07/M    
52 47 1131 Naomi Konuma Second Baptist MS 16:14.33 8:07/M    
53 48 959 Hanna Masri Pin Oak MS 16:15.30 8:08/M    
54 49 960 Leah Oropeza Pin Oak MS 16:17.41 8:09/M    
55 50 1128 Jasmine Greene Second Baptist MS 16:19.91 8:10/M    
56 51 1323 Alex Nabors St. John Paul II Catholic School MS 16:22.90 8:11/M    
57 52 1622 Abigail Orrozco YES Prep North Central MS 16:23.49 8:12/M    
58 53 1321 Nicole Halter St. John Paul II Catholic School MS 16:24.35 8:12/M    
59 54 1037 Sutton Walsh Post Oak MS 16:31.54 8:16/M    
60 55 1317 Hannah Dvorachek St. John Paul II Catholic School MS 16:35.20 8:18/M    
61 56 515 April Sustaita Houston YES Prep Fifth Ward MS 16:41.94 8:21/M    
62 57 713 Marissa Hernandez Kipp 3D Academy NE MS 16:50.36 8:25/M    
63 58 1040 Sriya Dev Post Oak MS 16:53.54 8:27/M    
64 59 1132 Caroline Marshall Second Baptist MS 16:53.66 8:27/M    
65 60 1617 Ashley Chavez YES Prep North Central MS 16:58.20 8:29/M    
66 61 514 Alicia Sierra Houston YES Prep Fifth Ward MS 17:02.89 8:31/M    
67 62 1401 Myangelia Gonzales TH Rogers MS 17:03.62 8:32/M    
68 63 787 Juliana Pratt Lanier MS 17:16.44 8:38/M    
69 64 1036 Lydia O'Neill Post Oak MS 17:18.98 8:39/M    
70 (< 5) 1673 Kaila'h Shelton YES PREP North Forest MS 17:19.38 8:40/M    
71 65 1035 Josey Gregg Post Oak MS 17:20.83 8:40/M    
72 66 783 Charlise Giang Lanier MS 17:43.10 8:52/M    
73 (< 5) 892 Madi Gentles Logos Preparatory Academy MS 17:45.78 8:53/M    
74 (< 5) 893 Amanda Parry Logos Preparatory Academy MS 17:53.77 8:57/M    
75 (< 5) 1246 Ainsley Kinloch St Mark Lutheran MS 18:06.51 9:03/M    
76 (< 5) 1726 Eimy Gonzalez Yes Prep White Oak MS 18:15.42 9:08/M    
77 67 1626 Laura Barbosa YES Prep North Central MS 18:17.30 9:09/M    
78 (> 7) 1630 Lillee Garza YES Prep North Central MS 18:25.41 9:13/M    
79 68 1136 Kendalyn Firenza Second Baptist MS 18:28.59 9:14/M    
80 69 784 Gabriela Ibarra Lanier MS 18:37.81 9:19/M    
81 70 785 Mitsuki Jiang Lanier MS 18:41.96 9:21/M    
82 71 1130 Caroline Hawkins Second Baptist MS 18:51.00 9:26/M    
83 (> 7) 1129 Scarlett Gunn Second Baptist MS 19:07.07 9:34/M    
84 (< 5) 265 Marianna Venegas Hempstead MS 19:19.82 9:40/M    
85 (> 7) 1138 Ashlynn Sems Second Baptist MS 19:20.96 9:40/M    
86 72 1697 Gabriela Botello YES Prep Northside MS 19:23.84 9:42/M    
87 (< 5) 1735 Kenia Sanchez YES Prep-East End MS 19:25.64 9:43/M    
88 73 668 Rosa Hernandez International Leadership - Houston MS 19:50.07 9:55/M    
89 74 716 Jaylyn Polk Kipp 3D Academy NE MS 19:52.44 9:56/M    
90 75 710 Maria Espinoza Kipp 3D Academy NE MS 19:56.39 9:58/M    
91 76 1318 Lilah Epps St. John Paul II Catholic School MS 20:06.52 10:03/M    
92 (< 5) 1725 Yarimne Duenas Yes Prep White Oak MS 20:14.04 10:07/M    
93 77 512 Gabriela Olivares Houston YES Prep Fifth Ward MS 20:18.59 10:09/M    
94 78 1270 Hannah Smith St Thomas Episcopal MS 20:32.84 10:16/M    
95 79 1698 Samantha Gamez YES Prep Northside MS 20:35.99 10:18/M    
96 80 1696 Ivanna Ayala YES Prep Northside MS 20:43.85 10:22/M    
97 81 1699 Joslynn Ramirez YES Prep Northside MS 20:48.40 10:24/M    
98 (< 5) 891 Chloe Coffman Logos Preparatory Academy MS 20:50.72 10:25/M    
99 82 715 Sa'Maria O'Hara Kipp 3D Academy NE MS 20:53.67 10:27/M    
100 83 1039 Aurora Colunga French Post Oak MS 20:58.23 10:29/M    
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace    
101 84 511 Dina Lerma Houston YES Prep Fifth Ward MS 20:59.30 10:30/M    
102 85 666 Jasmin Arcacil International Leadership - Houston MS 21:09.50 10:35/M    
103 86 708 Janeth Cardenas Kipp 3D Academy NE MS 21:18.49 10:39/M    
104 87 1038 Sesily Brooks Post Oak MS 21:19.44 10:40/M    
105 (> 7) 1135 Emily Bolling Second Baptist MS 21:22.12 10:41/M    
106 88 711 Janet Garcia Kipp 3D Academy NE MS 21:25.81 10:43/M    
107 89 667 Kendyl Gettman International Leadership - Houston MS 21:42.94 10:51/M    
108 90 669 Johanna Marttinez International Leadership - Houston MS 21:55.00 10:58/M    
109 (> 7) 1179 Anika Tsai St John's MS 22:08.01 11:04/M    
110 91 670 Alana Mayo International Leadership - Houston MS 22:21.32 11:11/M    
111 (< 5) 264 Miranda Romo Hempstead MS 22:22.61 11:11/M    
112 92 520 Litzy Norena Houston YES Prep Fifth Ward MS 22:30.03 11:15/M    
113 93 732 Toju Ofenyelu KIPP Academy MS 22:31.06 11:16/M    
114 (< 5) 262 Arianna Flores Hempstead MS 22:31.28 11:16/M    
115 94 671 Joy Olowonihi International Leadership - Houston MS 22:43.62 11:22/M    
116 95 517 Desire Herrera Houston YES Prep Fifth Ward MS 22:57.72 11:29/M    
117 96 707 Karen Blanco Kipp 3D Academy NE MS 23:00.86 11:30/M    
118 97 518 Josselin Martinez Houston YES Prep Fifth Ward MS 23:31.26 11:46/M    
119 (> 7) 1134 Lainey Sims Second Baptist MS 23:33.10 11:47/M    
120 (< 5) 876 Kathryn Peach Lifestyle Christian MS 23:46.69 11:53/M    
121 98 730 Jennifer Guzman KIPP Academy MS 24:25.43 12:13/M    
122 (< 5) 1359 Katelyn Banks Tanglewood MS 24:28.29 12:14/M    
123 99 729 Daenna Gonzalez KIPP Academy MS 24:39.15 12:20/M    
124 (< 5) 1374 Ryan Lewis Tanglewood MS 24:45.72 12:23/M    
125 (< 5) 263 Bhianay Martinez Hempstead MS 25:08.47 12:34/M    
126 100 731 Yesenia Miller KIPP Academy MS 26:24.40 13:12/M    
127 101 1274 Aniyah Patterson St Thomas Episcopal MS 27:05.12 13:33/M    
128 (< 5) 1675 Kayla Smith YES PREP North Forest MS 27:38.48 13:49/M    
129 (< 5) 1674 Mykyla Allen YES PREP North Forest MS 27:39.15 13:50/M    
130 102 727 Priscilla Dominguez KIPP Academy MS 28:12.04 14:06/M    
131 103 728 Alana Flores KIPP Academy MS 30:06.68 15:03/M    
132 (> 7) 516 Macy English Houston YES Prep Fifth Ward MS 30:43.59 15:22/M    
133 104 726 Dariella Arias KIPP Academy MS 31:25.01 15:43/M    

Final Team Results - Girls

Middle School Girls Navy Div

XC

Team - East Bernard MS

Finish Position - 1

Team Score (places): 46

Team Score (times): 1:09:46.20

Ave Time:13:57.24

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 177 Madison Muzik   2 2 12:54.81 12:54.81 0:00.00
2 179 Lexi Warncke   5 7 13:43.78 26:38.59 0:48.97
3 178 Samantha Rabius   7 14 13:58.11 40:36.70 1:03.30
4 173 Emma Alexander   9 23 14:09.86 54:46.56 1:15.05
5 174 Maria Avila   23 46 14:59.64 1:09:46.20 2:04.83
6 181 Ella Grymes   (27) (73) 15:16.28 1:25:02.48 2:21.47
7 176 Isabel Mathys   (30) (103) 15:20.34 1:40:22.82 2:25.53
8 183 Sophie Morrow   More Than 7   15:38.73 1:56:01.55 2:43.92
9 185 Lauren Ware   More Than 7   15:41.05 2:11:42.60 2:46.24

Team - Annunciation Orthodox MS

Finish Position - 2

Team Score (places): 54

Team Score (times): 1:10:22.10

Ave Time:14:04.42

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 5 Kat Kwiatkowski   3 3 13:08.51 13:08.51 0:00.00
2 4 Nora Doughty   10 13 14:13.40 27:21.91 1:04.89
3 6 Lizzy Randall   11 24 14:15.04 41:36.95 1:06.53
4 3 Arianna Doss   12 36 14:15.43 55:52.38 1:06.92
5 13 Zoe Loving   18 54 14:29.72 1:10:22.10 1:21.21
6 8 Alexandra Berger   (31) (85) 15:21.47 1:25:43.57 2:12.96

Team - TH Rogers MS

Finish Position - 3

Team Score (places): 101

Team Score (times): 1:13:13.66

Ave Time:14:38.73

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1402 Anh Ho   4 4 13:20.35 13:20.35 0:00.00
2 1405 Leyla Mejia   8 12 14:00.47 27:20.82 0:40.12
3 1403 Amy Jun   21 33 14:45.01 42:05.83 1:24.66
4 1406 Carys Reyes   33 66 15:31.00 57:36.83 2:10.65
5 1400 Lizabeth Cabllero   35 101 15:36.83 1:13:13.66 2:16.48
6 1404 Virgina Lee   (38) (139) 15:50.56 1:29:04.22 2:30.21
7 1401 Myangelia Gonzales   (62) (201) 17:03.62 1:46:07.84 3:43.27

Team - St John's MS

Finish Position - 4

Team Score (places): 115

Team Score (times): 1:14:35.71

Ave Time:14:55.14

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1165 Indrani Maitra   17 17 14:29.52 14:29.52 0:00.00
2 1164 Ava Hicks   19 36 14:29.78 28:59.30 0:00.26
3 1160 Mac Bechtol   24 60 15:06.58 44:05.88 0:37.06
4 1162 Ellie Eikenburg   26 86 15:10.36 59:16.24 0:40.84
5 1163 Adley Halligan   29 115 15:19.47 1:14:35.71 0:49.95
6 1166 Sophie Trammell   (34) (149) 15:36.69 1:30:12.40 1:07.17
7 1161 Rebecca Bollich   (37) (186) 15:44.14 1:45:56.54 1:14.62
8 1179 Anika Tsai   More Than 7   22:08.01 2:08:04.55 7:38.49

Team - Pin Oak MS

Finish Position - 5

Team Score (places): 130

Team Score (times): 1:14:19.93

Ave Time:14:51.99

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 962 Kevriana Scott   1 1 12:21.35 12:21.35 0:00.00
2 957 Tessa Diara   15 16 14:24.86 26:46.21 2:03.51
3 963 Lola Somera   32 48 15:28.89 42:15.10 3:07.54
4 961 Dani Purcell   40 88 16:01.57 58:16.67 3:40.22
5 958 Elaine Kugler   42 130 16:03.26 1:14:19.93 3:41.91
6 959 Hanna Masri   (48) (178) 16:15.30 1:30:35.23 3:53.95
7 960 Leah Oropeza   (49) (227) 16:17.41 1:46:52.64 3:56.06

Team - YES Prep North Central MS

Finish Position - 6

Team Score (places): 158

Team Score (times): 1:16:49.87

Ave Time:15:21.97

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1621 Janelli Morrones   13 13 14:17.85 14:17.85 0:00.00
2 1620 Anahi Marquez   22 35 14:47.28 29:05.13 0:29.43
3 1618 Karissa Diaz   25 60 15:08.14 44:13.27 0:50.29
4 1623 Jessica Zavala   46 106 16:13.11 1:00:26.38 1:55.26
5 1622 Abigail Orrozco   52 158 16:23.49 1:16:49.87 2:05.64
6 1617 Ashley Chavez   (60) (218) 16:58.20 1:33:48.07 2:40.35
7 1626 Laura Barbosa   (67) (285) 18:17.30 1:52:05.37 3:59.45
8 1630 Lillee Garza   More Than 7   18:25.41 2:10:30.78 4:07.56

Team - St Thomas Episcopal MS

Finish Position - 7

Team Score (places): 221

Team Score (times): 1:30:35.82

Ave Time:18:07.16

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1269 Marie-Therese Ramsey   6 6 13:48.26 13:48.26 0:00.00
2 1267 Kristen Dupre   16 22 14:28.64 28:16.90 0:40.38
3 1271 Caroline Thames   20 42 14:40.96 42:57.86 0:52.70
4 1270 Hannah Smith   78 120 20:32.84 1:03:30.70 6:44.58
5 1274 Aniyah Patterson   101 221 27:05.12 1:30:35.82 13:16.86

Team - Second Baptist MS

Finish Position - 8

Team Score (places): 223

Team Score (times): 1:20:48.08

Ave Time:16:09.62

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1133 Ella Ryan   28 28 15:19.38 15:19.38 0:00.00
2 1137 Cristina Landa   39 67 16:00.80 31:20.18 0:41.42
3 1131 Naomi Konuma   47 114 16:14.33 47:34.51 0:54.95
4 1128 Jasmine Greene   50 164 16:19.91 1:03:54.42 1:00.53
5 1132 Caroline Marshall   59 223 16:53.66 1:20:48.08 1:34.28
6 1136 Kendalyn Firenza   (68) (291) 18:28.59 1:39:16.67 3:09.21
7 1130 Caroline Hawkins   (71) (362) 18:51.00 1:58:07.67 3:31.62
8 1129 Scarlett Gunn   More Than 7   19:07.07 2:17:14.74 3:47.69
9 1138 Ashlynn Sems   More Than 7   19:20.96 2:36:35.70 4:01.58
10 1135 Emily Bolling   More Than 7   21:22.12 2:57:57.82 6:02.74
11 1134 Lainey Sims   More Than 7   23:33.10 3:21:30.92 8:13.72

Team - St. John Paul II Catholic School MS

Finish Position - 9

Team Score (places): 226

Team Score (times): 1:20:38.72

Ave Time:16:07.74

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1319 Daniela Esqueda   36 36 15:38.62 15:38.62 0:00.00
2 1320 Averi Garrity   41 77 16:02.24 31:40.86 0:23.62
3 1322 McKay Lawless   45 122 16:10.61 47:51.47 0:31.99
4 1323 Alex Nabors   51 173 16:22.90 1:04:14.37 0:44.28
5 1321 Nicole Halter   53 226 16:24.35 1:20:38.72 0:45.73
6 1317 Hannah Dvorachek   (55) (281) 16:35.20 1:37:13.92 0:56.58
7 1318 Lilah Epps   (76) (357) 20:06.52 1:57:20.44 4:27.90

Team - Lanier MS

Finish Position - 10

Team Score (places): 255

Team Score (times): 1:24:01.60

Ave Time:16:48.32

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 786 Rachel Pontes   14 14 14:20.14 14:20.14 0:00.00
2 788 Rashmi Singal   43 57 16:04.11 30:24.25 1:43.97
3 787 Juliana Pratt   63 120 17:16.44 47:40.69 2:56.30
4 783 Charlise Giang   66 186 17:43.10 1:05:23.79 3:22.96
5 784 Gabriela Ibarra   69 255 18:37.81 1:24:01.60 4:17.67
6 785 Mitsuki Jiang   (70) (325) 18:41.96 1:42:43.56 4:21.82

Team - Post Oak MS

Finish Position - 11

Team Score (places): 324

Team Score (times): 1:29:03.12

Ave Time:17:48.62

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1037 Sutton Walsh   54 54 16:31.54 16:31.54 0:00.00
2 1040 Sriya Dev   58 112 16:53.54 33:25.08 0:22.00
3 1036 Lydia O'Neill   64 176 17:18.98 50:44.06 0:47.44
4 1035 Josey Gregg   65 241 17:20.83 1:08:04.89 0:49.29
5 1039 Aurora Colunga French   83 324 20:58.23 1:29:03.12 4:26.69
6 1038 Sesily Brooks   (87) (411) 21:19.44 1:50:22.56 4:47.90

Team - YES Prep Northside MS

Finish Position - 12

Team Score (places): 356

Team Score (times): 1:37:42.16

Ave Time:19:32.43

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1700 Jhovanna Striever   44 44 16:10.08 16:10.08 0:00.00
2 1697 Gabriela Botello   72 116 19:23.84 35:33.92 3:13.76
3 1698 Samantha Gamez   79 195 20:35.99 56:09.91 4:25.91
4 1696 Ivanna Ayala   80 275 20:43.85 1:16:53.76 4:33.77
5 1699 Joslynn Ramirez   81 356 20:48.40 1:37:42.16 4:38.32

Team - Houston YES Prep Fifth Ward MS

Finish Position - 13

Team Score (places): 370

Team Score (times): 1:37:32.75

Ave Time:19:30.55

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 515 April Sustaita   56 56 16:41.94 16:41.94 0:00.00
2 514 Alicia Sierra   61 117 17:02.89 33:44.83 0:20.95
3 512 Gabriela Olivares   77 194 20:18.59 54:03.42 3:36.65
4 511 Dina Lerma   84 278 20:59.30 1:15:02.72 4:17.36
5 520 Litzy Norena   92 370 22:30.03 1:37:32.75 5:48.09
6 517 Desire Herrera   (95) (465) 22:57.72 2:00:30.47 6:15.78
7 518 Josselin Martinez   (97) (562) 23:31.26 2:24:01.73 6:49.32
8 516 Macy English   More Than 7   30:43.59 2:54:45.32 14:01.65

Team - Kipp 3D Academy NE MS

Finish Position - 14

Team Score (places): 374

Team Score (times): 1:38:51.35

Ave Time:19:46.27

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 713 Marissa Hernandez   57 57 16:50.36 16:50.36 0:00.00
2 716 Jaylyn Polk   74 131 19:52.44 36:42.80 3:02.08
3 710 Maria Espinoza   75 206 19:56.39 56:39.19 3:06.03
4 715 Sa'Maria O'Hara   82 288 20:53.67 1:17:32.86 4:03.31
5 708 Janeth Cardenas   86 374 21:18.49 1:38:51.35 4:28.13
6 711 Janet Garcia   (88) (462) 21:25.81 2:00:17.16 4:35.45
7 707 Karen Blanco   (96) (558) 23:00.86 2:23:18.02 6:10.50

Team - International Leadership - Houston

Finish Position - 15

Team Score (places): 428

Team Score (times): 1:46:58.83

Ave Time:21:23.77

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 668 Rosa Hernandez   73 73 19:50.07 19:50.07 0:00.00
2 666 Jasmin Arcacil   85 158 21:09.50 40:59.57 1:19.43
3 667 Kendyl Gettman   89 247 21:42.94 1:02:42.51 1:52.87
4 669 Johanna Marttinez   90 337 21:55.00 1:24:37.51 2:04.93
5 670 Alana Mayo   91 428 22:21.32 1:46:58.83 2:31.25
6 671 Joy Olowonihi   (94) (522) 22:43.62 2:09:42.45 2:53.55

Team - KIPP Academy MS

Finish Position - 16

Team Score (places): 492

Team Score (times): 2:06:12.08

Ave Time:25:14.42

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 732 Toju Ofenyelu   93 93 22:31.06 22:31.06 0:00.00
2 730 Jennifer Guzman   98 191 24:25.43 46:56.49 1:54.37
3 729 Daenna Gonzalez   99 290 24:39.15 1:11:35.64 2:08.09
4 731 Yesenia Miller   100 390 26:24.40 1:38:00.04 3:53.34
5 727 Priscilla Dominguez   102 492 28:12.04 2:06:12.08 5:40.98
6 728 Alana Flores   (103) (595) 30:06.68 2:36:18.76 7:35.62
7 726 Dariella Arias   (104) (699) 31:25.01 3:07:43.77 8:53.95

Team - Hempstead MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 265 Marianna Venegas   Less Than 5   19:19.82 19:19.82 0:00.00
2 264 Miranda Romo   Less Than 5   22:22.61 41:42.43 3:02.79
3 262 Arianna Flores   Less Than 5   22:31.28 1:04:13.71 3:11.46
4 263 Bhianay Martinez   Less Than 5   25:08.47 1:29:22.18 5:48.65

Team - Lifestyle Christian MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 877 Kaitlin Sparks   Less Than 5   14:32.31 14:32.31 0:00.00
2 875 Faith Holman   Less Than 5   14:48.53 29:20.84 0:16.22
3 876 Kathryn Peach   Less Than 5   23:46.69 53:07.53 9:14.38

Team - Logos Preparatory Academy MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 892 Madi Gentles   Less Than 5   17:45.78 17:45.78 0:00.00
2 893 Amanda Parry   Less Than 5   17:53.77 35:39.55 0:07.99
3 891 Chloe Coffman   Less Than 5   20:50.72 56:30.27 3:04.94

Team - St Mark Lutheran MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1246 Ainsley Kinloch   Less Than 5   18:06.51 18:06.51 0:00.00

Team - Tanglewood MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1359 Katelyn Banks   Less Than 5   24:28.29 24:28.29 0:00.00
2 1374 Ryan Lewis   Less Than 5   24:45.72 49:14.01 0:17.43

Team - YES PREP North Forest MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1673 Kaila'h Shelton   Less Than 5   17:19.38 17:19.38 0:00.00
2 1675 Kayla Smith   Less Than 5   27:38.48 44:57.86 10:19.10
3 1674 Mykyla Allen   Less Than 5   27:39.15 1:12:37.01 10:19.77

Team - Yes Prep White Oak MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1724 Gladys Campos   Less Than 5   15:35.58 15:35.58 0:00.00
2 1726 Eimy Gonzalez   Less Than 5   18:15.42 33:51.00 2:39.84
3 1725 Yarimne Duenas   Less Than 5   20:14.04 54:05.04 4:38.46

Team - YES Prep-East End MS

Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc.

Team Score (times):

Pos Bib No Name   O'All Place Cum Place Time Cum Time Time Back
1 1735 Kenia Sanchez   Less Than 5   19:25.64 19:25.64 0:00.00